Google Ads Teklif stratejisi öğreniyor nedir?

Google Ads Teklif stratejisi öğreniyor nedir?

Google Ads Teklif stratejisi öğreniyor nedir?


Teklif stratejisi durumları hakkında

Teklif stratejisi durumunuz, otomatik teklif stratejinizin belirli bir zamandaki durumuna dikkat çeker. Kampanyanızın performansını kontrol ederken otomatik teklif stratejilerinizin durumunu incelemeniz, stratejilerin beklediğiniz gibi çalıştığını doğrulamanıza ve gerektiğinde sorunları çözmenize yardımcı olur. Bu makalede her teklif stratejisi durumunun ne anlama geldiği açıklanmaktadır.

Başlamadan önce

Otomatik teklif stratejisi kullanmıyorsanız, Otomatik teklif verme hakkında başlıklı makaleyi inceleyerek sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Teklif stratejisi durumunuzu nerede bulacağınızı bilmiyorsanız Teklif stratejisi durumunuzu bulma başlıklı bölümü okuyun.

 

Teklif stratejisi durumları


Etkin değil

Teklif stratejisi etkin değildir. Teklif stratejisinin etkin olmamasının nedenleri arasında şunlar yer alır:

Kampanyalar duraklatılmış veya bu teklif stratejisine bağlı kampanya yok.
Bu stratejiyi kullanan tüm anahtar kelimeler veya reklamlar duraklatılmış.
Ön ödemeli bütçe tükenmiş.

 

Etkin

Teklif stratejisi etkin ve performansı optimize etmek için teklifleri belirliyor. Herhangi bir değişiklik yapılması gerekmez.

 

Öğreniyor

Teklif stratejinizde değişiklik yaptıktan sonra teklifleriniz Google Ads tarafından optimize edilirken küçük performans dalgalanmaları yaşanabilir. Bunu belirtmek için "Öğreniyor" durumu gösterilebilir. Fareyle durumun üzerine gelerek, teklif stratejinizin şu anda "Öğreniyor" durumunda görünmesine aşağıdaki 4 nedenden hangisinin yol açtığını öğrenebilirsiniz.

Yeni strateji: Teklif stratejisi kısa bir süre önce oluşturulmuş veya yeniden etkinleştirilmiş. Google Ads şu anda tekliflerinizi optimize etme aşamasındadır.
Ayar değişikliği: Teklif stratejisiyle ilgili bir ayar değiştirildi. Google Ads şu anda tekliflerinizi optimize etme aşamasındadır.
Dönüşüm işlemi ayarı değişikliği: Yakın zamanda bir teklif stratejiniz ile ilgili dönüşüm işlemi eklenmiş veya kaldırılmış, "'Dönüşümler'e dahil et" ayarı değiştirilmiş veya dönüşüm "Sayma" ayarınız değiştirilmiş.
Bileşim değişikliği: Teklif stratejisine kampanyalar, reklam grupları veya anahtar kelimeler eklenmiş ya da teklif stratejisinden çıkarılmış. Google Ads şu anda tekliflerinizi optimize etme aşamasındadır.

 

Sonraki adım

Hesabınızı her zamanki gibi kullanmaya devam edin ancak temel metriklerin bu süre içinde değişebileceğini unutmayın. Bu nedenle, öğrenme dönemi tamamlanana kadar performansı ölçmemek iyi bir seçenek olabilir.

 

Sınırlı

Teklif stratejiniz aşağıdaki 3 etkenden biri nedeniyle sınırlanmıştır. Teklif stratejinizi sınırlayan faktörü görmek için imleci Durum sütunundaki durumun üzerine getirebilirsiniz.

Uzmanlık Alanlarımız

Web sitesi tasarımı ve geliştirme alanındaki yeteneklerimizi keşfedin

services

Web Tasarım

Size özel cep telefonlarına uyumlu, Google Ads altyapısının tüm gereksinimlerini karışılayan, Özel tasarım web siteleri hazırlıyoruz.

services

E-ticaret Yazılımları

E-ticaret yazılımımız ile online satış dünyasına hemen adım atabilir, mevcut E-ticaret sisteminizi bize taşıyarak daha iyi hizmet alabilirsiniz.

services

Pazaryeri Entegrasyonları

Trendyol Hepsiburada, n11, Amazon Europe vb pazar yerleri için entegrasyon ile tüm pazaryerlerine tek tıkla ürün yükleyebilirsiniz.

services

Pazar Analizi

Sektörünüz için pazar analizi yaparak rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

services

Bulut Hizmetleri

Bilgisayarlar ve diğer cihazlar için, istendiği zaman kullanılabilen ve kullanıcılar arasında paylaşılan sistemler

services

Uygulama Geliştirme

Projeleriniz için android ve ios tabanlı mobil uygulama hizmeti sağlıyoruz. Mobil uygulama sahibi olarak ulaşmak istediğiniz kitleye daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

İhtiyaçlarınızı derinlemesine anlayarak başlıyoruz ve bir planlama şablonu oluşturuyoruz.

img
Emlak
img
Turizm & Otel
img
Eğitim
img
Transfer
img
Etkinlik
img
E-ticaret
img
Oyun
img
Sağlık
img
Finans
img
Restoran
img
Yazılım
img
Market
Bize Ulaşın

Dijital Pazarlama ile ilgili merak ettikleriniz mi var? Bize Ulaşın

İletişim Whatsapp
app

Şirketlerimiz


YZ Soft
YZ Medya
web

Google Reklam hizmetini hemen başlatmak ister misiniz? Uzmanlarımızla konuşun.

Bizimle İletişime Geçin
web

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz? Web Sitesi, Mobil Uygulama veya Dijital Pazarlama?

Bizimle İletişime Geçin

Telefon

0312 566 14 89

WhatsApp

0554 528 19 41

E-Bülten