Google Ads için Ne Kadar Bütçe Ayırmalısınız?

Adım adım giderek Google reklam bütçesi hakkında bilgi vermeden önce ilk olarak Google reklam nedir sorusunun yanıtını verelim. Google reklam yeni adı ile Google Ads olarak ifade edilen bir kavramdır.

Google Ads için Ne Kadar Bütçe Ayırmalısınız?

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber insanların yaşamına giren olgular vardır. Özellikle önce bilgisayarların sonrasında interneti insanların aktif olarak kullanmaya başlaması beraberinde getirmiş durumdadır.

Bunlar arasında Google reklamları denilen olgu başlı başına bir yer teşkil eder. Bu yazıda da adım adım kafada en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde Google reklam fiyatları hakkında temel bilgiler verilerek ne kadar bütçe ayrılması gerektiğine dair açıklamalar yapılacaktır.

 

Google Reklam Nedir?

Adım adım giderek Google reklam bütçesi hakkında bilgi vermeden önce ilk olarak Google reklam nedir sorusunun yanıtını verelim. Google reklam yeni adı ile Google Ads olarak ifade edilen bir kavramdır. Burada Google arama motoru üzerinde ilgili firmanın kendi reklamını vermesi işidir. Başlı başına özel bir uzmanlık işidir. Kurumlar bu hizmeti eğer yeterli bilgi ve birikime sahip değil ise bu alanda çalışan digital reklam ajanslarından alırlar. Nitekim bizim firmamız da bunlar arasında hizmet alınabilecek firmaların başında gelir.

En doğru biçimde, en uygun şekilde firmanızın Google Ads işlerini alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile müşteriye özel olarak gerçekleştirir.

Google Reklam Fiyatları Hakkında

Üstte bu temel bilgilerden sonra şu hususu da belirtmek gerekir. Google reklamları tüm firmalar için son derece önemlidir. Global dünya ölçeğinde rekabet edilebilirlik koşulları içinde rakip firmaların önüne geçmek için verilen her bir reklam firmanın görünürlüğünü ve bilinirliğini artırarak ilgili firmanın daha üst sıralara çıkmasını sağlar.

İşte burada önemli olan firmaya uygun, firmanın hedef kitlesine göre Google günlük bütçe ayrılmasıdır. İşin püf noktası tam olarak şudur. Eğer firma ilk defa işe başlıyor ise ilk defa böylesi bir iş yapacak ise o zaman günlük olarak 10 TL ile 50 TL arasında değişebilir. Burada firma günlük olarak performansını kontrol ederek Google reklam verme bütçesini dilediği gibi değiştirebilir. Burada kontrol tamamen firmanın kendisindedir.

Google tarafından bu noktada yapılan herhangi bir kısıtlama bulunmaz. İleri düzeyde olan firmalar günlük olarak 100 TL ya da daha yüksek bütçe ayırabilirler.

Şimdi tam da burada acaba Google reklam verme fiyatları neye göre belirleniyor diye merak ediyor iseniz onun da yanıtı şu şekildedir:

Reklamın olduğu yerde olan rekabet düzeyi, anahtar kelimeleri, kampanya türleri fiyatları değiştiren temel unsurlardır. Bunların yanı sıra kimi zaman diğer rakiplerin verdikleri teklifler, kalite için verilen puan gibi yan faktörler de fiyatları değiştirir.

Reklam maliyetlerinin  çeşitleri nelerdir derseniz onun da yanıtı şöyledir:

  • BGBM: Bin gösterim başına
  • TBM: Tıklama başına
  • EBM: Edinme başına
  • GBM: Görüntüleme başına biçimindedir.

Burada önemli olan kurum için en uygun olan reklam maliyet çeşidinin seçiliyor olmasıdır. Bu da bir bilgi ve birikim işidir.

Uzmanlık Alanlarımız

Web sitesi tasarımı ve geliştirme alanındaki yeteneklerimizi keşfedin

services

Web Tasarım

Size özel cep telefonlarına uyumlu, Google Ads altyapısının tüm gereksinimlerini karışılayan, Özel tasarım web siteleri hazırlıyoruz.

services

E-ticaret Yazılımları

E-ticaret yazılımımız ile online satış dünyasına hemen adım atabilir, mevcut E-ticaret sisteminizi bize taşıyarak daha iyi hizmet alabilirsiniz.

services

Pazaryeri Entegrasyonları

Trendyol Hepsiburada, n11, Amazon Europe vb pazar yerleri için entegrasyon ile tüm pazaryerlerine tek tıkla ürün yükleyebilirsiniz.

services

Pazar Analizi

Sektörünüz için pazar analizi yaparak rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

services

Bulut Hizmetleri

Bilgisayarlar ve diğer cihazlar için, istendiği zaman kullanılabilen ve kullanıcılar arasında paylaşılan sistemler

services

Uygulama Geliştirme

Projeleriniz için android ve ios tabanlı mobil uygulama hizmeti sağlıyoruz. Mobil uygulama sahibi olarak ulaşmak istediğiniz kitleye daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

İhtiyaçlarınızı derinlemesine anlayarak başlıyoruz ve bir planlama şablonu oluşturuyoruz.

img
Emlak
img
Turizm & Otel
img
Eğitim
img
Transfer
img
Etkinlik
img
E-ticaret
img
Oyun
img
Sağlık
img
Finans
img
Restoran
img
Yazılım
img
Market
Bize Ulaşın

Dijital Pazarlama ile ilgili merak ettikleriniz mi var? Bize Ulaşın

İletişim Whatsapp
app

Şirketlerimiz


YZ Soft
YZ Medya
web

Google Reklam hizmetini hemen başlatmak ister misiniz? Uzmanlarımızla konuşun.

Bizimle İletişime Geçin
web

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz? Web Sitesi, Mobil Uygulama veya Dijital Pazarlama?

Bizimle İletişime Geçin

Telefon

0312 566 14 89

WhatsApp

0554 528 19 41

E-Bülten